فایل ورد فرمولاسيون كرم موضعي اسپيرونولاكتون و بررسي اثرات باليني آن در مقايسه با فرم خوراكي در درمان هيرسوتيسم

لینک دانلود

 فایل ورد فرمولاسيون كرم موضعي اسپيرونولاكتون و بررسي اثرات باليني آن در مقايسه با فرم خوراكي در درمان هيرسوتيسم دارای 8 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد فایل ورد فرمولاسيون كرم موضعي اسپيرونولاكتون و بررسي اثرات باليني آن در مقايسه با فرم خوراكي در درمان هيرسوتيسم  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي فایل ورد فرمولاسيون كرم موضعي اسپيرونولاكتون و بررسي اثرات باليني آن در مقايسه با فرم خوراكي در درمان هيرسوتيسم،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن فایل ورد فرمولاسيون كرم موضعي اسپيرونولاكتون و بررسي اثرات باليني آن در مقايسه با فرم خوراكي در درمان هيرسوتيسم :
نام کنفرانس، همایش یا نشریه : مجله پزشكي كوثر

تعداد صفحات :8

هدف: هدف از مطالعه حاضر تعیین فرمولاسیون كرم موضعی اسپیرونولاكتون و ارزیابی مقایسه ای تاثیر قرص و كرم اسپیرونولاكتون در درمان بیماران مبتلا به هیرسوتیسم است.روش بررسی: جهت بررسی میزان تاثیر داروی اسپیرونولاكتون، تعداد 77 بیمار مبتلا به هیرسوتیسم به طور تصادفی به دو گروه تقسیم شدند و 39 نفر كرم اسپیرونولاكتون و 38 نفر قرص اسپیرونولاكتون دریافت كردند. پیش از شروع درمان، متوسط نمره هیرسوتیسم در بیماران دو گروه اندازه گیری شد كه اختلاف معنی داری مشاهده نگردید. درمان بیماران به مدت 7 ماه ادامه یافت و هر ماه بیماران توسط یك متخصص پوست معاینه شدند. پس از 7 ماه مجددا نمره هیرسوتیسم مورد تجزیه و تحلیل قرار گرفت و با نمره پیش از شروع درمان مقایسه گردید.یافته ‌ها: در 15.8% بیماران مصرف كننده قرص اسپیرونولاكتون، كاهش معنی داری در نمره هیرسوتیسم پس از دوره درمان ایجاد شد ( 0.05< P). در 44.7% كاهش غیر معنی دار و در 39.5% نیز هیچگونه تغییری در نمره هیرسوتیسم مشاهده نگردید. در 55.8% مصرف كنندگان كرم اسپیرونولاكتون كاهش معنی دار در نمره هیرسوتیسم به وجود آمد و در 44.2% باقی مانده بیماران نیز كاهش ایجاد شده معنی دار نبود. در بین بیمارانی كه در طول دوره درمان كرم اسپیرونولاكتون استفاده كرده بودند، در هیچ یك از بیماران عوارض جانبی ایجاد نشد، در حالی كه در 40 % بیماران مصرف كننده قرص اسپیرونولاكتون عوارض جانبی شامل اختلال قاعدگی، سردرد و تهوع مشاهده گردید.نتیجه گیری: مصرف كرم در مقایسه با مصرف قرص، با كاهش بیشتر در نمره هیرسوتیسم و عوارض جانبی كمتر همراه بود. این موارد در كنار نیاز به درمان دارویی طولانی مدت در بیماران مبتلا به هیرسوتیسم، مطرح كننده مزیت استفاده از كرم اسپیرونولاكتون می باشد.
كلید واژه: هیرسوتیسم، اسپیرونولاكتون، عوارض جانبی، کرم، قرص

توضیحات بیشتر