فایل ورد مطالعه بافت شناسي ساختار بيضه و چرخه توليد مثل جنس نر سس ماهي بزرگ سر مهاجر به رودخانه هاي سفيدرود و پلرود

لینک دانلود

 فایل ورد مطالعه بافت شناسي ساختار بيضه و چرخه توليد مثل جنس نر سس ماهي بزرگ سر مهاجر به رودخانه هاي سفيدرود و پلرود دارای 14 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد فایل ورد مطالعه بافت شناسي ساختار بيضه و چرخه توليد مثل جنس نر سس ماهي بزرگ سر مهاجر به رودخانه هاي سفيدرود و پلرود  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي فایل ورد مطالعه بافت شناسي ساختار بيضه و چرخه توليد مثل جنس نر سس ماهي بزرگ سر مهاجر به رودخانه هاي سفيدرود و پلرود،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن فایل ورد مطالعه بافت شناسي ساختار بيضه و چرخه توليد مثل جنس نر سس ماهي بزرگ سر مهاجر به رودخانه هاي سفيدرود و پلرود :
نام کنفرانس، همایش یا نشریه : منابع طبيعي ايران

تعداد صفحات :14

این تحقیق به منظور مطالعـه ساختمان بیضه و الگوی چرخه تولیدمثل جنس نر سس ماهـی بزرگ سر(Barbus capito) مهاجر به رودخانه های سواحل جنوبی دریای خزر به اجرا درآمد. نمونه های مورد نیاز از اردیبهشت ماه تا تیرماه 1380 از رودخانه سفیدرود و پلرود صید و سپس برای نگهداری به استخر خاكی منتقل شدند. در طول یك سال از مهرماه 1380 تا شهریور ماه 1381، از گنادهای ماهیان نر بالغ نمـونه برداری صورت گرفت. نمونه های بیضه در محلول بوئن تثبیت شدند و سپس با استفاده از روش پارافینه كردن و رنگ آمیزی هماتوكسیلین- ائوزین از آنها مقاطع بافتی تهیه شد. بیضه این ماهی از نوع لوبولار بود. اسپرماتوژنز در ماهیان، همزمان با ریخته شدن یا بازجذب اسپرم ها در فصل تخم ریزی آغاز می شود و بتدریج تا اواسط پاییز پیشرفت می کند. در این زمان در مرحله اسپرماتوژنز میانی متوقف می شود و مرحله سكون را سپری می کند. در فروردین ماه با افزایش درجه حرارت اسپرماتوژنز بسرعت پیشرفت کرده و اسپرم سیال در آنها ظاهر می شود. لوبول ها در این زمان حاوی اسپرماتید و اسپرماتوزوا هستند و این توانایی تا تیرماه در آنها قابل مشاهده است. حداكثر میزان GSI بیضه در این ماهی نشان دهنده دوره حداكثر رشد مواد تناسلی بوده و میزان آن در فصل تولیدمثل بین 1.34±0.5 الی 1.75±0.09 است.
كلید واژه: سس ماهی بزرگ سر، تولیدمثل، بیضه، شاخص گنادوسوماتیك (GSI) و رودخانه های سفیدرود و پلرود

توضیحات بیشتر