فایل ورد مطالعه مقاومت لاين هاي گزينش شده از توده محلي لوبيا چيتي لردگان به كنه تارتن دو نقطه اي،(Tetranychus urticae)

لینک دانلود

 فایل ورد مطالعه مقاومت لاين هاي گزينش شده از توده محلي لوبيا چيتي لردگان به كنه تارتن دو نقطه اي،(Tetranychus urticae) دارای 17 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد فایل ورد مطالعه مقاومت لاين هاي گزينش شده از توده محلي لوبيا چيتي لردگان به كنه تارتن دو نقطه اي،(Tetranychus urticae)  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي فایل ورد مطالعه مقاومت لاين هاي گزينش شده از توده محلي لوبيا چيتي لردگان به كنه تارتن دو نقطه اي،(Tetranychus urticae)،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن فایل ورد مطالعه مقاومت لاين هاي گزينش شده از توده محلي لوبيا چيتي لردگان به كنه تارتن دو نقطه اي،(Tetranychus urticae) :
نام کنفرانس، همایش یا نشریه : آفات و بيماريهاي گياهي

تعداد صفحات :17

در این بررسی هفت لاین از توده بومی لوبیا چیتی لردگان (استان چهارمحال و بختیاری) كه درشرایط مزرعه مقاومت نسبی به كنه تارتن لوبیا نشان دادند انتخاب و درشرایط گلخانه و مزرعه همراه با شاهدهای تلاش و محلی لردگان مورد مطالعه قرار گرفتند. در شرایط گلخانه تحقیق در قالب طرح بلوك های كامل تصادفی و در دو مرحله مقدماتی و نهایی و در سه تكرار انجام گرفت. مرحله مقدماتی شامل 9 تیمار به ترتیب لاین های یك تا هفت، رقم تلاش و توده محلی لردگان بود. مرحله نهایی شامل 6 تیمار به ترتیب لاین های یك تا چهار، رقم تلاش و توده محلی لردگان بود. آلوده سازی بوته ها در مرحله دو برگی انجام گرفت. برای آلوده سازی تعداد 5 كنه ماده بالغ بارور 3 الی 5 روزه روی هر بوته قرار داده شد. آماربرداری برای بررسی تغییرات جمعیت كنه (تخم و مراحل فعال) دو و چهار هفته پس از آلوده سازی انجام گرفت. همچنین برای ارزیابی خسارت وارده توسط كنه مقیاسی از صفر (بدون خسارت) تا 9 (مرگ گیاه) در نظر گرفته شد. برای بررسی مقاومت مزرعه ای، لاین ها و ارقام مورد نظر در شرایط آلودگی طبیعی در منطقه لردگان كاشته شدند و آماربرداری برای بررسی تغییرات جمعیت كنه، از زمان شروع آلودگی تا زمان برداشت لاین ها و به فاصله هر دو هفته یك بار صورت گرفت. نتایج نشان داد كه لاین شماره 1 جداشده از توده محلی لوبیا چیتی لردگان نسبت به آفت مقاوم است. زیرا در این لاین میزان تخم ریزی و تولیدمثل كنه و همچنین میزان خسارت وارده در مقایسه با سایر لاین ها و ارقام پایین تر می باشد. بنابراین جهت تولید انبوه و یا استفاده در برنامه های اصلاحی معرفی می گردد.
كلید واژه: كنه تارتن دو نقطه ای (Tetranychus urticae)، لوبیا چیتی، مقاومت

توضیحات بیشتر