فایل ورد جداسازي و بررسي بيماريزايي چند گروه آناستوموزي قارچ ريزوكتونيا از ريشه و طوقه باقلا در استان خوزستان

لینک دانلود

 فایل ورد جداسازي و بررسي بيماريزايي چند گروه آناستوموزي قارچ ريزوكتونيا از ريشه و طوقه باقلا در استان خوزستان دارای 21 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد فایل ورد جداسازي و بررسي بيماريزايي چند گروه آناستوموزي قارچ ريزوكتونيا از ريشه و طوقه باقلا در استان خوزستان  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي فایل ورد جداسازي و بررسي بيماريزايي چند گروه آناستوموزي قارچ ريزوكتونيا از ريشه و طوقه باقلا در استان خوزستان،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن فایل ورد جداسازي و بررسي بيماريزايي چند گروه آناستوموزي قارچ ريزوكتونيا از ريشه و طوقه باقلا در استان خوزستان :
نام کنفرانس، همایش یا نشریه : بيماريهاي گياهي

تعداد صفحات :21

به منظور مطالعه گروههای آناستوموزی ریزوكتونیاهای همراه ریشه و طوقه باقلا در استان خوزستان، طی سالهای زراعی 81-1380 از مزارع باقلای استان شامل اهواز، ملاثانی، سوسنگرد، حمیدیه، صفی آباد، دزفول، شوش، شوشتر و بهبهان نمونه برداری شد. از علایم شانكر و بافت های پوسیده ریشه و طوقه باقلا قطعاتی بعد از ضدعفونی روی PDA كشت گردید. جهت جداسازی ریزوكتونیا از خاك اطراف ریشه باقلا، آزمون زیست سنجی خاك با استفاده از گیاهچه های باقلا انجام شد. در مجموع 22 جدایه ریزوكتونیای چند هسته ای از بافت گیاه و یك جدایه ریزوكتونیای دو هسته ای از خاك اطراف باقلا بدست آمد. ریزوكتونیاهای چند هسته ای در سه گروه آناستوموزی AG-4 (15 جدایه)، AG-7 (شش جدایه) و AG-1 IB (یك جدایه) قرار گرفتند. گروه آناستوموزی جدایه ریزوكتونیای دو هسته ای، AG-G تشخیص داده شد. بیماریزایی جدایه ها روی گیاهچه های باقلا در شرایط گلخانه با استفاده از مایه قارچ روی دانه گندم در خاك سترون مورد بررسی قرار گرفت. همه گروه های آناستوموزی جدا شده روی باقلا بیماریزا بودند. جدایه های AG-4 سریعتر از سایر گروه های آناستوموزی ریزوكتونیا منجر به مرگ گیاهچه های باقلا گردیدند. این اولین گزارش از جداسازی و بررسی بیماریزایی گروه های آناستوموزی فوق روی باقلا است و این در حالی است كه گروه AG-7 به عنوان یك گروه آناستوموزی جدید برای ایران گزارش می شود.
كلید واژه: باقلا، گروه آناستوموزی، ریزوكتونیا، ریشه و طوقه

توضیحات بیشتر