فایل ورد نوروتومي شعاعي عصب بينايي با و بدون تزريق داخل زجاجيه اي تريامسينولون در انسداد سياهرگ مركزي شبكيه

لینک دانلود

 فایل ورد نوروتومي شعاعي عصب بينايي با و بدون تزريق داخل زجاجيه اي تريامسينولون در انسداد سياهرگ مركزي شبكيه دارای 9 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد فایل ورد نوروتومي شعاعي عصب بينايي با و بدون تزريق داخل زجاجيه اي تريامسينولون در انسداد سياهرگ مركزي شبكيه  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي فایل ورد نوروتومي شعاعي عصب بينايي با و بدون تزريق داخل زجاجيه اي تريامسينولون در انسداد سياهرگ مركزي شبكيه،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن فایل ورد نوروتومي شعاعي عصب بينايي با و بدون تزريق داخل زجاجيه اي تريامسينولون در انسداد سياهرگ مركزي شبكيه :
نام کنفرانس، همایش یا نشریه : بينا

تعداد صفحات :9

هدف: ارزیابی تاثیر نوروتومی شعاعی عصب بینایی با و بدون تزریق داخل زجاجیه ای تریامسینولون در درمان بیماران مبتلا به انسداد سیاهرگ مركزی شبكیه (CRVO).روش پژوهش: تحقیق به روش كارآزمایی بالینی غیرتصادفی بر روی 23 بیمار مبتلا به CRVO انجام شد كه تحت عمل جراحی نوروتومی شعاعی عصب بینایی با (10 چشم) و بدون (13 چشم) تزریق داخل زجاجیه ای تریامسینولون قرار گرفتند. دید قبل از عمل، دید بعد از عمل و زمان رسیدن به بهترین دید پایدار، طی 12 ماه پی گیری ارزیابی گردید. یافته ها: بیماران شامل 16 مرد و 7 زن با متوسط سنی 56 ± 16.8 سال (75-25 سال) بودند. سن متوسط در گروه بدون تزریق 55.2 ± 11.1 سال و در گروه با تزریق 50 ± 19.3 سال بود. متوسط دید قبل از عمل 1.42 ± 0.43 لوگمار (20.600) بود كه یك هفته بعد از عمل به 1.1 ± 0.14 لوگمار (20.250) افزایش یافت (P<0.05). متوسط دید نهایی بعد از یك سال در گروه بدون تزریق 1.56 ± 0.63 لوگمار (20.250) افزایش یافت (P<0.05). متوسط دید نهایی بعد از یك سال در گروه بدون تزریق 1.56 ± 0.63 لوگمار و در گروه با تزریق 1.09 ± 0.37 بود (P=0.04). دید بیماران در گروه بدون تزریق، در ماه اول بعد از RON نسبت به قبل از عمل بهبود یافت ولی پس از آن، تا ماه ششم پس از عمل، كاهش یافت و سپس تا 12 ماه ثابت ماند. در گروه با تزریق نیز، دید بیماران در ماه اول نسبت به قبل از عمل افزایش یافت و روند بهبود بینایی تا ماه ششم ادامه داشت و سپس در ماه 12 نسبت به ماه 6 كاهش یافت ولی نسبت به دید قبل و یك ماه بعد از عمل، بهتر بود. بهبود دید 3 خط یا بیش تر در 14 چشم دیده شد (60.9 درصد).نتیجه گیری: همراه بودن تزریق داخل زجاجیه ای تریامسینولون با نوروتومی شعاعی در بیماران CRVO، سبب بهبود سریع تر بینایی می گردد.
كلید واژه:

توضیحات بیشتر