فایل ورد جداسازي، انتخاب و ارزيابي باكتري هاي آنتاگونيست در كنترل بيولوژيك لكه قهوه اي قارچ خواركي دكمه اي

لینک دانلود

 فایل ورد جداسازي، انتخاب و ارزيابي باكتري هاي آنتاگونيست در كنترل بيولوژيك لكه قهوه اي قارچ خواركي دكمه اي دارای 22 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد فایل ورد جداسازي، انتخاب و ارزيابي باكتري هاي آنتاگونيست در كنترل بيولوژيك لكه قهوه اي قارچ خواركي دكمه اي  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي فایل ورد جداسازي، انتخاب و ارزيابي باكتري هاي آنتاگونيست در كنترل بيولوژيك لكه قهوه اي قارچ خواركي دكمه اي،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن فایل ورد جداسازي، انتخاب و ارزيابي باكتري هاي آنتاگونيست در كنترل بيولوژيك لكه قهوه اي قارچ خواركي دكمه اي :
نام کنفرانس، همایش یا نشریه : بيماريهاي گياهي

تعداد صفحات :22

بیماری لكه قهوه ای باكتریایی ناشی از Pseudomonas tolaasii یك بیماری مهم و شایع در سالن های پرورش قارچ خوراكی دكمه ای (Agaricus bisporus) در ایران است. روش های مختلفی برای كاهش خسارت و كنترل بیماری از جمله رعایت بهداشت، كنترل شرایط محیطی موثر در توسعه بیماری، به كارگیری مواد شیمیایی و عوامل آنتاگونیست برای كنترل بیماری در دنیا به كار برده می شود. در بررسی حاضر كارآیی تعدادی از باكتری های بالقوه آنتاگونیست، جدا شده از منابع مختلف از جمله سطح كلاهك قارچ، خاك های زراعی، خزه تورب و كمپوست، برای كاهش میزان و شدت بیماری، مورد ارزیابی قرار گرفت. از 406 جدایه به دست آمده از خاك و پیت، هفت جدایه در شرایط آزمایشگاه علیه P.tolaasii فعالیت باز دارنده داشته و به هنگام تلقیح توام با تراكم های جمعیتی برابر یا ده برابر عامل بیماری زا از تشكیل حفرات فرورفته بر روی قارچ خوراكی جلوگیری كردند.سه جدایه از این آنتاگونیست های بالقوه كه براساس خصوصیات فنوتیپی P .fluoresences تشخیص داده شدند، در شرایط سالن علیه P. tolaasii فعالیت بازدارندگی نشان داده و به طور مشخص وقوع و شدت لكه قهوه ای را بر روی قارچ های پرورش داده شده تحت شرایط تولید تجاری كاهش دادند.
كلید واژه: لكه قهوه ای، قارچ خوراكی، كنترل بیولوژیكی

توضیحات بیشتر