فایل ورد فراواني برخي عوامل موثر بر ميزان مرگ و مير نوزادان بستري شده در بيمارستان معتضدي كرمانشاه (1381)

لینک دانلود

 فایل ورد فراواني برخي عوامل موثر بر ميزان مرگ و مير نوزادان بستري شده در بيمارستان معتضدي كرمانشاه (1381) دارای 10 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد فایل ورد فراواني برخي عوامل موثر بر ميزان مرگ و مير نوزادان بستري شده در بيمارستان معتضدي كرمانشاه (1381)  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي فایل ورد فراواني برخي عوامل موثر بر ميزان مرگ و مير نوزادان بستري شده در بيمارستان معتضدي كرمانشاه (1381)،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن فایل ورد فراواني برخي عوامل موثر بر ميزان مرگ و مير نوزادان بستري شده در بيمارستان معتضدي كرمانشاه (1381) :
نام کنفرانس، همایش یا نشریه : مجله دانشگاه علوم پزشكي كرمانشاه (بهبود) (journal of kermanshah university of medical sciences)

تعداد صفحات :10

سابقه و هدف: یكی از شاخص های مهم سطح بهداشت در هر جامعه میزان مرگ و میر شیرخواران است، ولی با وجود كوشش های فراوانی كه برای كاهش مرگ و میر نوزادان انجام شده، متاسفانه هنوز میزان مرگ و میر در دوران نوزادی بالا و حدود 65 درصد مرگ و میر در زیر یك سال مختص دوران نوزادی می باشد. مطالعه حاضر به منظور تعیین فراوانی برخی عوامل موثر بر مرگ و میر نوزادان بستری در بخش نوزادان بیمارستان معتضدی كرمانشاه در سال 1381 انجام شد.مواد و روش ها: این مطالعه به صورت توصیفی – مقطعی با بررسی پرونده نوزادان فوت شده بستری در بیمارستان معتضدی کرمانشاه در سال 1381 انجام شد. نوزادان بستری شده به مدت 28روز پی گیری شدند و در صورت فوت مورد مطالعه قرار گرفتند. اطلاعات استخراج شده از پرونده نوزادان فوت شده شامل (سن جنینی، جنس، وزن موقع تولد، سن مادر، بیماری مادر در حین بارداری، رتبه زایمانی، نوع زایمان، علت و زمان مرگ) بود. سپس داده های به دست آمده مورد تجزیه و تحلیل آماری قرار گرفت.یافته ها: از 6400 نوزاد متولد شده در سال 1381 تعداد 451نوزاد بستری شدند که 156نفر فوت نمودند (59.6% پسر و 40.4% دختر). 85.9 درصد نوزادان فوت شده نارس و 84.6 درصد آن ها وزن کمتر از 2500 گرم داشتند. 96.2 درصد نوزادان در هفته اول فوت نمودند. 57.7 درصد نوزادان حاصل زایمان اول و 55.8 درصد آن ها به طریق زایمان طبیعی به دنیا آمده بودند. 25 درصد مادران سن بیش از 35 سال و 10.9 درصد کمتر از 16 سال داشتند. شایع ترین علت مرگ بیماری غشای هیالن و نارسی و عوارض ناشی از آن بود. بحث: نتایج این مطالعه نشان داد نوزادان نارس و کم وزن در معرض خطر شدید مرگ و میر هستند؛ لذا پیشنهاد می شود برای کاهش میزان مرگ نوزادان مراقبت های لازم در دوران بارداری انجام شود و عواملی که منجر به تولد زودرس می شوند، کنترل گردند. هم چنین امکانات مناسب درمانی برای نگهداری نوزادان نارس در بیمارستان هایی که مرکز زایمان فعال دارند، می تواند باعث کاهش مرگ و میر نوزادان شود.
كلید واژه: نوزادان، مرگ و میر، عوامل خطر، کرمانشاه

توضیحات بیشتر