فایل ورد شيوع اختلالات بينايي در دانش آموزان مقطع ابتدايي شهر كرمانشاه (1379)

لینک دانلود

 فایل ورد شيوع اختلالات بينايي در دانش آموزان مقطع ابتدايي شهر كرمانشاه (1379) دارای 12 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد فایل ورد شيوع اختلالات بينايي در دانش آموزان مقطع ابتدايي شهر كرمانشاه (1379)  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي فایل ورد شيوع اختلالات بينايي در دانش آموزان مقطع ابتدايي شهر كرمانشاه (1379)،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن فایل ورد شيوع اختلالات بينايي در دانش آموزان مقطع ابتدايي شهر كرمانشاه (1379) :
نام کنفرانس، همایش یا نشریه : مجله دانشگاه علوم پزشكي كرمانشاه (بهبود) (journal of kermanshah university of medical sciences)

تعداد صفحات :12

سابقه و هدف: بررسی ابعاد و علل اختلالات بینایی در كودكان از اهمیت به سزایی برخوردار است؛ زیرا با شناخت این عوامل كه بیشترآن ها قابل درمان و پیشگیری هستند، می توان سلامت بینایی را برای كودكان تامین كرد. هدف اصلی این مطالعه تعیین شیوع و علل اختلالات بینایی در كودكان مقطع دبستانی شهر كرمانشاه در سال 1379 بود. مواد و روش ها: این مطالعه از نوع مقطعی و توصیفی در روی 4533 دانش آموز انجام شد. نمونه ها به صورت خوشه ای و تصادفی از سطح مدارس ابتدایی شهر كرمانشاه انتخاب گردیدند. با مراجعه به مدارس حدت بینایی نمونه ها توسط چارت اسنلن اندازه گیری شد. افراد با دید كمتر از 20.40 توسط چشم پزشك مورد معاینه كامل تر قرار گرفتند. یافته ها: شیوع اختلال دید اصلاح نشده، اصلاح شده با عینك قبلی و اصلاح شده مساوی یا كمتر از 20.40 حداقل در یك چشم به ترتیب 5.7 ، 2.6 و 0.3 درصد بود. شایع ترین علت كاهش دید در 87.3 درصد موارد، عیوب انكساری بود. پس از آن آمبلیوپی در 5.8 درصد و علل دیگر در 2.3 درصد موارد علت كاهش دید بود و علل غیرقابل توضیح 4.6 درصد علل كاهش دید را شامل می شد. بحث: به طور كلی شیوع كاهش دید در كودكان مقطع ابتدایی شهر كرمانشاه حداقل نسبت به مطالعات مشابه مساوی یا كمتر بود كه از علت های آن می توان به غربال گری قبل از دبستان، نحوه نمونه گیری و ژنتیك نمونه ها اشاره كرد. علل اصلی كاهش دید مربوط به علل قابل اصلاح بود كه با تشخیص به موقع و تجویز عینك كاملا قابل درمان می باشند.
كلید واژه: اختلال بینایی، دانش آموزان ابتدایی، عیوب انكساری، كرمانشاه

توضیحات بیشتر