فایل ورد اختلال پس از استرس ضربه‌ اي در دانش‌آموزان زلزله ‌زده بم مقيم شهر کرمان چهار ماه پس از زمين ‌لرزه

لینک دانلود

 فایل ورد اختلال پس از استرس ضربه‌ اي در دانش‌آموزان زلزله ‌زده بم مقيم شهر کرمان چهار ماه پس از زمين ‌لرزه دارای 5 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد فایل ورد اختلال پس از استرس ضربه‌ اي در دانش‌آموزان زلزله ‌زده بم مقيم شهر کرمان چهار ماه پس از زمين ‌لرزه  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي فایل ورد اختلال پس از استرس ضربه‌ اي در دانش‌آموزان زلزله ‌زده بم مقيم شهر کرمان چهار ماه پس از زمين ‌لرزه،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن فایل ورد اختلال پس از استرس ضربه‌ اي در دانش‌آموزان زلزله ‌زده بم مقيم شهر کرمان چهار ماه پس از زمين ‌لرزه :
نام کنفرانس، همایش یا نشریه : مجله روانپزشكي و روانشناسي باليني ايران (انديشه و رفتار)

تعداد صفحات :5

مقدمه: هدف این پژوهش بررسی میزان شیوع اختلال پس از استرس ضربه ‌ای (PTSD) در دانش ‌آموزان بم چهار ماه پس از زمین ‌لرزه که برای تحصیل و ادامه زندگی به کرمان مهاجرت کرده بودند و ارتباط آن با ویژگی ‌های جمعیت ‌شناختی و عوامل مرتبط با زمین ‌لرزه بود. مواد و روش ‌كار: پرسش‌ نامه PTSD یول والدین در اختیار 243 دانش آموز زیر 15 سال (175 پسر و 68 دختر) قرار گرفت تا والدین آنها در منزل تکمیل كنند. پرسش‌نامه PTSD واتسون را 160 دانش‌آموز دبیرستانی بالای 15 سال (56 پسر و 104 دختر) در مدرسه تکمیل كردند. پرسش‌نامه جمعیت ‌شناختی، اطلاعات مربوط به آسیب بدنی, ویران‌ شدن خانه‌ ها و از دست دادن بستگان را نیز هر دو گروه سنی تکمیل كردند. یافته‌ ها: 90.8% دانش‌ آموزان زیر 15 سال، یکی از بستگان درجه یک را در زمین ‌لرزه از دست داده بودند، خانه ‌های 81% آنان به ‌طور كلی ویران شده بود و 89.4% آسیب بدنی دیده بودند.94.4% دانش آموزان بالای 15 سال یکی از بستگان درجه یک خود را در زمین ‌لرزه از دست داده بودند، 89.4% ویرانی خانه‌ های خود را گزارش كردند و 80.6% دچار آسیب بدنی شده بودند. در دانش ‌آموزان زیر 15 سال میزان PTSD در 52.2% پسران و 59% دختران وجود داشت که تفاوت از نظر آماری معنی ‌دار بود (p<0.01). در دانش ‌آموزان بالای 15 سال، 37.5% پسران و 33.5% دختران مبتلا به PTSD بودند که تفاوت معنی ‌دار نبود.نتیجه ‌گیری: میزان اختلال PTSD در کودکان و نوجوانان به ‌دنبال زمین ‌لرزه شدید قابل توجه است و برنامه ‌ریزی برای تشخیص و مداخله درمانی ضروری به ‌نظر می ‌رسد.
كلید واژه: زمین ‌لرزه, اختلال پس از استرس ضربه‌ ای، شیوع، ایران، بم

توضیحات بیشتر