فایل ورد بيولوژي مگس پارازيتوييد سن معمولي گندم [(Phasia subcoleoptrata L. (Dipt. Tachinidae] در منطقه اصفهان

لینک دانلود

 فایل ورد بيولوژي مگس پارازيتوييد سن معمولي گندم [(Phasia subcoleoptrata L. (Dipt. Tachinidae] در منطقه اصفهان دارای 16 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد فایل ورد بيولوژي مگس پارازيتوييد سن معمولي گندم [(Phasia subcoleoptrata L. (Dipt. Tachinidae] در منطقه اصفهان  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي فایل ورد بيولوژي مگس پارازيتوييد سن معمولي گندم [(Phasia subcoleoptrata L. (Dipt. Tachinidae] در منطقه اصفهان،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن فایل ورد بيولوژي مگس پارازيتوييد سن معمولي گندم [(Phasia subcoleoptrata L. (Dipt. Tachinidae] در منطقه اصفهان :
نام کنفرانس، همایش یا نشریه : علوم آب و خاك (علوم و فنون كشاورزي و منابع طبيعي)

تعداد صفحات :16

به منظور تشخیص گونه غالب مگس پارازیتویید سن گندم در اصفهان، و شناخت ویژگی های بیولوژیك آن،‌ طی سال زراعی 77-1376، از مناطق و ارتفاعات مختلف استان، جمعا 9 بار نمونه های سن گندم جمع آوری، و بررسی های آزمایشگاهی و مزرعه ای لازم به عمل آمد. نتایج نشان داد كه بین مگس های پارازیتویید سن گندم در شرایط آب و هوایی اصفهان، Phasia subcleoptrata L. گونه غالب است. این گونه در شرایط مذكور دارای دو نسل در سال بوده، و زمستان را به صورت شفیره در خاك، زیر بوته های اماكن تابستان گذرانی و زمستان گذرانی سن گندم به سر می برد، و تا اوایل بهار سال بعد به صورت شفیره باقی می ماند. حشرات كامل نسل اول آن، قبل از ریزش سن گندم به مزارع از شفیره خارج شده، و در زمان ریزش سن، آنها با پارازیته می كنند. حدود 6-8 روز بعد از پارازیته حشرات كامل سن گندم، تخم های پارازیتویید تفریخ شده و لاروها در داخل بدن میزبان شروع به رشد و نمو می كنند. بعد از گذشت 15-20 روز رشد خود را كامل نموده، و در داخل خاك مزارع تبدیل به شفیره می شوند. طول دوره شفیرگی نسل اول در شرایط آزمایشگاه، برای نرها 17 روز و برای ماده ها 18.5 روز است. سپس حشرات كامل نسل دوم هم زمان با ظهور حداكثر پوره های سن پنج میزبان ظاهر می شوند. حشرات كامل نسل دوم پارازیتویید نیز سن های كامل نسل جدید را پارازیته می كنند.
كلید واژه: مگس های پارازیتویید سن گندم، مگس فازیا، سن گندم

توضیحات بیشتر